SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffeskedar 9949103
nr 994 9103
Kaffeskedar
med sockertång, 13 del, Silver, förgyllt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 november 2015
kl 18:56:34
100 kr
150 kr
250 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver